JAKÝ JE VÁŠ LEVEL?

Uplynulý rok "s koronou" zohledníme i v metodice na další sezónu. Pokud si s výběrem správného levelu nejste jistí, poraďte se se svým stávajícím ZZ lektorem, nebo nám napište. Těšíme se na vás!

LINDY HOP:

* BEGINNER (BEG)

Je určen absolutním začátečníkům, kteří se swingem nemají žádné, nebo minimální zkušenosti.

Metodika studia Zig-Zag je založena na lead a follow, tzn. že klademe důraz na techniku vedení. V průběhu školního roku se věnujeme všem základním tématům (6-count, 8-count, charleston) a klasickým figurám. Pracujeme nejdříve s jednoduššími variantami, které postupně rozšiřujeme. Témata se během roku prolínají, tedy nejedná se o uzavřené celky.
Naučíte se také tradiční swingařský chorus Shim Sham Shimmy.

 


* BEGINNER/ INTERMEDIATE (B/I)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň jeden semestr, ale i těm kteří začali dříve a mají pocit, že by v úrovni INTERMEDIATE „nestíhali“, nebo potřebují důkladnější procvičení probírané látky. 

V kurzu více pronikneme do tajů a záludností tancování v páru, budeme dále pracovat s figurami a prvky, jako je swing out, základní six-county, triple stepy a flying charleston, které byste už měli trochu znát, ale nevadí, pokud je ještě neumíte perfektně. Řekneme si také, co je to muzikalita a jak s ní můžete naložit.
 

* INTERMEDIATE (INT)

Kurz je určen těm, kteří s námi odtančili alespoň dva semestry kurzu BEGINNER nebo kurz BEG/INT a je tedy určen lidem, kteří mají za sebou minimálně rok lekcí. 8-count a triple stepy by pro vás měly být samozřejmostí. Měli byste umět swing out, základní otočky (inside, outside, tuck turn) a flying charleston. Nebojte se si tento kurz zapsat i vícekrát, metodika je u nás dělaná tak, že se nudit určitě nebudete.

 

 

* INTERMEDIATE/ADVANCED (I/A)

Předpokládáme alespoň 2 roky tanečních zkušeností. Tento kurz je ještě ve formátu, na jaký jste zvyklí z nižších levelů. Klademe větší důraz na techniku, a připravujeme studenty pro příští ADV level, kde se již pracuje jinak. Budou se dělat složitější figury, na kterých se budou rozvíjet vaše dosud nabyté schopnosti. Předpokládá se základní znalost swingové muzikality, všichni by měli být schopni tančit na rychlejší hudbu, při tanci poslouchat, co se hraje, a začít či skončit správně do hudby. Bude se pracovat s kontrasty v tanci (uvolnění, zpevnění, zrychlení, zpomalení). Cílem je udržet plynulost v tanci a hladce přecházet z dynamických do uvolněných figur. Od studentů v tomto levelu očekáváme hlubší zájem o Lindy Hop a swingovou kulturu, proto na lekcích budeme lpět na osvojení si probíraného materiálu. Po absolvování tohoto kurzu pro vás bude určen ADV level, kde se již toto nebude detailně probírat, pouze navazovat a rozvíjet.

 

* ADVANCED (ADV)

Kurz je určen těm, kteří již bez problému zvládají látku všech předchozích kurzů a chtějí se Lindy Hopu věnovat důkladněji. Důraz je kladen na lead a follow i na schopnost improvizace při „social dancing“. Kurz předpokládá dobré zvládnutí „jazz steps“ a jsou zde probírány další tradiční chorusy jako Tranky Doo, atd. Při výuce se dotkneme i základů hudební teorie nezbytně nutné k pochopení swingové hudební struktury. Frekventanté jsou zde vedeni k vytvoření si vlastního tanečního stylu, ve kterém se budou cítit dobře.

Společne s tímto kurzem doporučujeme zařadit i lekce akrobacie a Jazz Dance.

 

Před začátkem sezóny proběhne AUDITION do tohoto levelu!!!!! Přesné info o termínu dostanete později, předběžně však můžete počítat, že to bude v týdnu před začátkem sezóny.

 

 BALBOA:

* BEGINNER (BEG)

V kurzu se probírá základní pohyb tance Balboa v jednoduchých krokových vazbách a krátkých sestavách. Výuka v sobě nese sloučení více stylů – dříve “Pure-Bal”, kdy pár tančil pouze a jen v těsném držení (close position) bez točení partnerky a “Bal-Swing”, který byl kombinací Balboa a jiných swingových stylů. Na kurzu jsou vítáni všichni zájemci, kteří mají základ některého jiného swingového tance (Lindy Hop, Charleston, atd) a ovládají lead a follow. Pokud jste úplní nováčči ve světě swingu, doporučujeme jako první kurz Lindy Hop BEG.

 


* INTERMEDIATE (INT)
Tento kurz navazuje na náš kurz BALBOA BEGINNER a je určen lidem, kteří mají za sebou alespoň rok pravidelných lekcí Balboy. Měli byste tedy již umět základy bal-swingu (včetně toss outu/throw outu, lollies a twistů) a základy pure-balu (uphold + downhold basic).

To co již umíte, budeme dál rozvíjet o náročnější figury a variace. Budeme také zrychlovat a detailněji probírat lead & follow.

Pokud se necítíte na postup do vyššího levelu, nebojte se zapsat si tento kurz vícekrát za sebou.

* INTERMEDIATE/ ADVANCED (I/A)

Kurz navazuje na lekce BALBOA INTERMEDIATE a je tedy určen lidem, kteří mají za sebou minimálně 2 roky lekcí Balboy a zvládají s přehledem i vyšší tempa. Na lekcích budeme probírat sofistikovanější figury, stylingy a změny rytmů, častěji se budeme vracet k tématu muzikality a jak s ní pracovat.

 

 

 

CHARLESTON (párový):
KURZ V SEZÓNĚ 21/22 NEPROBÍHÁ!
Pro všechny, kdo tančí alespoň 1 rok Lindy Hop.
V hodinách se spolu naučíme základní charlestonový krok, jeho lead a follow. Kromě techniky se zaměříme na typické figury a variace, muzikalitu a rozdíly hudby 20.let oproti Lindy-Hopovým letům třicátým. Samozřejmostí budou vytočené patičky, rozverný styling a spousta pozitivní energie.


 

FOLLOWERS ONLY:

KURZ PROBÍHÁ V SEZÓNĚ 21/22 OD LEDNA DO ČERVNA (tedy pouze letní semestr).
Followers only je náš oblíbený program, se kterým jste se mohli setkat na některém z našich festivalů v podání takových jmen současného swingu jako Jo, Pamela, nebo Trisha.

Naše lektorky Klára a Marine vám předají to nejlepší ze svých followerkých tipů a triků. Lekce je vedená částečně v angličtině, ale dle potřeby budeme i překládat do češtiny.
Kurz je určen těm z vás, kdo swing (Lindy Hop, Balbou) tančí jako follower alespoň 2 roky.

 

 

SÓLO SWING:

* BEGINNER (BEG)

Pro všechny, kdo chtějí pracovat na své individuální technice a mají za sebou alespoň 1 rok swingu, nebo tančili sólo jinde.

* INTERMEDIATE (INT)

Pro ty, co už mají všechny jazz steps v malíku a chtějí se posunout dál. Protože pracovat na svém sólu znamená posunout se i v párovém tanci.

 

 

 

STEP:

* BEGINNER (BEG)

Kurz je určen všem zájemcům, není věkově omezen a nevyžaduje předchozí pohybové zkušenosti. Na lekcích se učí základní úderová technika a jednoduché krokové vazby. Frekventanti si zvykají vnímat základní hudební struktury a seznamují se s tradičním chorusem Shim Sham Shimmy. Metodicky je kurz veden podle standardů tanečního studia ZIG‑ZAG pro lekce stepu.

 

* BEGINNER INTERMEDIATE (B/I)

Kurz je určen všem, kteří za sebou mají alespoň jeden semestr stepu, ale i těm kteří začali dříve a mají pocit, že by v úrovni INTERMEDIATE „nestíhali“, nebo potřebují důkladnější procvičení probírané látky. Máte znalosti základních kroků a chcete se zlepšit v technice. Budeme se zaměřovat na jednodušší historické routines jako jsou Walk around nebo Copasetics soft shoes. 


 

* INTERMEDIATE (INT)

Kurz je určen těm, kteří se stepu věnují již delší dobu (minimálně 3 semestry) , v technice úderu už mají trochu jasno, a vědí, co je Shim Sham nebo time step.  

Na kurzu si rozšiříte své taneční schopnosti a naučíte se další nové kroky a variace, prohloubíte smysl pro muzikalitu. 

Budeme se zaměřovat na složitější historické routines jako jsou Doin' the new low down nebo BS Chorus. Metodicky je kurz veden podle standardů tanečního studia ZIG‑ZAG pro lekce stepu.

 

 

JAZZ:

* OPEN level

Program pro udržení a rozvíjení tělesné kondice i tanečních dovedností. Lekce se skládá z "Luigiho rozcvičky", strečingu a posilování, jazzových izolací, skoků a točení. Lekce je zaměřena na jazz, zakončuje ji krátká variace a je otevřena pro všechny úrovně pokročilosti.

 

 

 

AKROBACIE:

* Pro swingaře

Lekce jsou zaměřeny na výuku a rozvíjení základních gymnastických prvků a jejich následné využití v párových figurách s nízkou akrobacií do Lindy Hopu. Výuka je diferencována podle pokročilosti frekventantů, pokročilejší akrobatické figury provádějí jen tanečníci, kteří již dosáhli požadovaného stupně fyzické zdatnosti a koordinace. V lekcích je možné začít bez předchozí gymnastické průpravy. 

ŠERM:

* Open level

Scénický šerm nejen pro tanečníky. Na lekcích se probírá šermířská etika, pohyb v prostoru - práce nohou, práce se zbraní – kryty a útoky.
V další fázi spojení pohybu a práce se zbraní, domluvené akce, improvizace na jevišti a také volný šerm.