​SÓLO KURZY 

Napište nebo zavolejte, pokud si s výběrem nejste jistí. Rádi vám poradíme.

V Praze se sólo tančí ještě poměrně málo, ale v ostatních zemích je tento trend stále častější. Jednak proto, že nabízí možnost užít si hudbu úplně po svém (bez tance v páru), zatančit si, i když poblíž není k mání žádný volný leader/follower, i pokud si zkrátka chcete od párového tance na chvíli odpočinout.

SOLO 20' CHARLESTON

Vsadíme se, že o Charlestonu jste slyšeli dřív, než jste se vůbec dozvěděli, že existuje Lindy Hop. A pokud ne, jistě alespoň tušíte, jak takový Charleston vypadá. Ve dvacátých letech se v Americe prosadil taneční styl typický divokým vyhazováním patičkami a nebývale radostnou energičností.

Charleston je možné tančit sólo i v páru. Současná situace nám nahrává v tom, abychom se seznámili s jeho sólovou verzí. Základní krok Charlestonu je překvapivě jednoduchý, ale efektní, což se vám na tanečním parketu bude brzy hodit. Na lekcích budeme pracovat právě na základním kroku a na tradičních figurách, které budeme spojovat do krátkých vazeb, na nichž si je budete procvičovat.

 

FOLLOWERS ONLY I

Už jste někdy slyšely, že followeři mohou na své technice pracovat i bez leaderů? Nabádali vás k tomu lektoři na lekci, ale nikdy jste se k tomu nedonutily, nebo jste nevěděly jak? Pak je pro vás určena tato lekce, v níž se zaměříme na typicky followerské záležitosti jako jsou swivels, switches, otočky a další drills, ale i na rozvíjení univerzálních schopností, které každá tanečnice potřebuje, jako je postoj, přesnost, muzikalita, styl. Z lekcí si samozřejmě odnesete zásobu dámských stylingů a krokových variací, které můžete upotřebit hned na první společné tančírně.

 

FOLLOWERS ONLY II 

Dobrý follower musí na vlastní technice pracovat sám (bez leadera). V tanci nejde jen o lead a follow, i když to je jeho základem. Samozřejmě, že jste to slyšely už mnohokrát a možná jste si už několikrát řekly, že se do toho pustíte. Současná situace nám tedy trochu nahrála a my nabízíme followerský speciál, kde na tom všem můžeme pracovat společně. Zaměříme se na klasiky typu swivells, switches, otočky, krokové variace, postoj, ruce apod. Lekce budou pojaty více obecně - ne konkrétní figury, ale rozvíjení univerzálních schopností, které každý follower potřebuje. Nebojte, zásobu stylingů si odnesete také.

 

JAZZ STEPS VOCABULARY I

Aneb taneční "slovníček" tradičních Jazzových kroků. Prostě takové to, co děláme na rozcvičkách. Swing se samozřejmě nevyvíjel jen jako párový tanec, ale také jako sólový a položil základy tancům 2. poloviny 20. století.

V “JV I” zopakujeme nějaké základní kroky, další se doučíme a zkusíme z nich skládat krátké vazby a variace.

 

JAZZ STEPS VOCABULARY II

Takové to, co děláme na rozcvičkách, ale obtížnější. Zkusíme nové jazzové kroky, které jste třeba ještě nedělali, a tradiční krátké kombinace těchto kroků. To vše budeme zkoušet i v krátkých vazbách a variacích.

 

SHIM SHAM VARIATIONS I

Zabrousíme do tančírny Savoy a naučíme se variaci na Shim Sham dle dvou známých tanečníků - Al Minns a Leon James. Kdo bude mít zájem a klobouk, může pracovat i na dalším levelu, Hat Trick Shim Shamu, který je postavený na tom od Ala & Leona.

 

SHIM SHAM VARIATIONS II

Společný Shim Sham je zábava, ale tančit roky pořád to samé už taková zábava není. Rozhodně pokud se vaše taneční schopnosti rozvinuly a vy chcete víc. V tomto kurzu pro pokročilé swingaře nabízíme možnost naučit se dvě další verze Shim Shamu, a sice od Frankieho Manninga a Deana Collinse. Očekáváme rychlejší tempo výuky, proto vám nabízíme ambiciózně rovnou 2 nové choreografie. Méně detailního vysvětlování kroků, více tance a opakování, abyste mohli zazářit hned při první “normální” tančírně. Nebojte se odlišit :)

 

SWING ROUTINES I

Jak už víte, Lindy-hop je hlavně párový tanec. Kromě toho je to ale také tanec, který je už nějaký ten rok na světě a proto se k němu váže mnoho tradic. Jednou z nich jsou “Routines” (choreografie, sestavy), které by každý správný swingař měl umět. Mezi tyto sestavy patří “Shim-Sham” a “Mama´s Stew”. Jsou to jedny ze základních routines a my se je na této lekci spolu naučíme. Trénování routines Vám pomůže zrychlit, cítit se pohodlně s vlastními kroky a skvěle si tak i rozvinout svůj slovníček kroků, které znáte. To vše se samozřejmě projeví i v párovém tanci, takže hurá na Routines!

 

RYTMIKA PRO SWINGAŘE I 

Každý swingař je trochu muzikant a tím pádem se musí v muzice orientovat. Probereme tu nejen frázování a co se ve frázi skrývá, to jste už měli v lekcích Lindy při „musicality“, koukneme také na rytmus rovný a swingovaný, těžkou a lehkou dobu (těžká doba je doba coronavirová, protože se nesmíme párovat) a jak tyto doby přehazovat. Nenechte se předběhnout ostatními swingaři a užijte čas rytmicky!

 

RYTMIKA PRO SWINGAŘE II

Pověnujeme se více charakteru hudby. Zopakujeme v rychlosti osnovy Rytmiky I a začneme dovednosti používat. Kdo dovednosti jen zná, může je učit, kdo je používá může je tančit. Pojďte rytmické dovednosti začít tančit!

 

TRANKY DOO

Kdo už umí Shim Sham a Mama‘s Stew, pokračuje Tranky Doo! Je to další z tradičních choreografií, které by měl swingař znát. Není tak dlouhá, jako Big Apple, a je také složena z tradičních „jazz steps“. Tranky se čte trenky, to se Vám bude dobře pamatovat!

BIG APPLE
Big Apple je rychlá a už poněkud komplikovanější choreografie, se kterou vystupovali Whitey’s Lindy Hoppers ve filmu Keep Punchin’ z roku 1937, a bývá jedním z vrcholů (nejen) festivalových tančíren. Dnes je BA spolu se Shim Shamem a Tranky Doo jednou ze tří nejznámějších sólových choreografií.

Vzhledem k délce “kurzu” je nutné dobře znát základní jazz stepy.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now